Весак – день народження, просвітлення і відхід в Нірвану Будди

Вішакха – назва місяця на санскриті індійського походження. Саме на честь місяця свято має назву Весак.

Цей великий день буддисти відзначають в повний місяць. У давньоіндійському місячному календарі цей день випадає на 2 місяць, а в китайському календарі на 4 місяць. За григоріанським календарем він в кінці травня – початку червня. Цього року його відзначають 19 травня. Його святкують в Індії, Непалі, Бангладеш, Індонезії, Філіппінах, Сінгапурі, Тибеті, Японії, Таїланді, Камбоджі, Лаосі та інших країнах світу.

Подія присвячується трьом фактам в житті Будди Шак’ямуні: Народженню (Джаянті), Просвітленню (Бодхі) і відходу в Нірвану (парінірвану). З моменту народження до моменту відходу в Нірвану минуло 80 років. Просвітлення до нього прийшло в 35 – ти річному віці.

Особлива увага приділяється просвітленню Гаутами Будди, так як в той момент він пізнав істину. В цей день зазвичай прикрашають храми і коли сонце заходить запалюють ліхтарики, як символ просвітління. Їх роблять з паперу на каркасі з дерева. Біля храмів дерева Бодхі обставляють олійними лампами. Люди відправляють близьким листівки із зображенням подій з життя Будди.

В цей знаменний день забороняється займатися сільським господарством і всім що може нашкодити живим істотам, а також заохочується дана яка свідчить про милосердя. Миряни, зазвичай приносять в монастир або храм частування підтверджуючи цим пам’ять про те, що вони в боргу перед громадою (сангхой).

За проханням 34 країн-членів ООН на сесії,  яка проходила в Нью-Йорку 13 грудня 1999 54-ї Генеральної Асамблеї ООН затвердили резолюцію «Міжнародного визнання дня Весак в Центральних установах ООН і в інших її відділеннях». Резолюцію підтримали країни Азії, а також США.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення