Традиції поза часом

Немає числа культурних багатств Японії! Це і вікові традиції, і весела метушня, і яскравий колорит фестивалів. Сила в стародавніх ремеслах, танцях, що не змінюються протягом століть та іншому.

Гейдо – шлях мистецтва та його втілення у традиційній культурі

Садо (чайна церемонія), кадо (складання квіткової композиції), седо (каліграфія) і бонсай (вирощування мініатюрних дерев) — ці традиційні японські мистецтва сягають корінням у давнину. Кожне з них потребує певних умінь та особливої уваги до деталей, щоб встановити зв’язок між майстром та глядачем, посилити відчуття «тут і зараз».

Садо – чайна церемонія

Чайна церемонія виникла понад тисячу років тому під сильним впливом дзен-буддизму. Це ритуал приготування та подачі чаю матча – міцного зеленого чаю з незвичним та насиченим смаком. Напій подають із традиційними солодощами, щоб згладити гіркуватість. Однак вживання чаю в церемонії не головне, важливий весь процес – від приготування напою до насолоди післясмаком. Кожен рух ретельно вивірений, немов у танці. Враховується навіть порядок розсаджування учасників. У чайному ритуалі слід пам’ятати безліч правил етикету. Вчитель допоможе вам зрозуміти та оцінити всі нюанси.

Ікебана – мистецтво квіткової композиції

Ікебана – це твір з багатьох частин: квітів та інших рослин, вази, простору. Зібрані докупи, всі ці компоненти створюють приголомшливу тимчасову композицію. Існує понад двадцять різних стилів складання ікебани. Головні з них — ікенобо, согецу та охара. Стиль ікенобо виник раніше інших і зображує природний пейзаж або рослину. Більш вільний стиль согецу зародився у 20-ті роки ХХ століття. Ікебана в стилі согецу використовує унікальний динамічний підхід у комбінуванні матеріалів та буде доречною у будь-якому приміщенні. Стиль охара має безліч різних варіацій – від базового хана-все до ханамай, що грає із взаємодією елементів у просторі. Універмаги, ресторани, магазини та навіть вокзали часто прикрашають композиціями ікебани.

Седо – каліграфія

Каліграфія поширена по всій Японії. Вітрини, школи та виставки не обходяться без цього виду мистецтва. Блоковий, напівкурсивний та курсивний стилі написання ієрогліфів, різні відтінки та насиченість чорнила створюють цікаві декоративні ефекти. Як і у випадку з ікебаною, краса седо криється у використанні простору навколо елементів композиції. Деякі майстер-класи з каліграфії проводять англомовні художники. Якщо ж ваше завдання – просто помилуватися седо, вирушайте до музеїв, святилищ або храмів. У великих храмах ченці годинами виводять на папері окремі ієрогліфи чи цілі висловлювання. Їх роботи можна придбати як сувенір за розумними цінами.

Бонсай

Бонсай – мистецтво вирощування мініатюрних дерев, які імітують форму та пропорції повнорозмірних. Для цього підходить дерево будь-якої породи, яке здатне залишатися невеликим протягом тривалого часу. Мистецтві бонсай понад тисячу років. Воно також пов’язане з ідеями дзен-буддизму. Потрібні довгі роки досвіду та праці, щоб виростити одне таке деревце.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 21:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення