Святкування Нового Року в Японії. Частина 1: Підготовка

Новий рік (О-сегацу) в Японії – найулюбленіше і яскраве свято, яке однаково захоплює і дорослих, і дітей, а новорічні канікули (офіційно на державному рівні зафіксовані з 28 грудня по 4 січня) є днями відпочинку для всіх. У цей період завмирає майже все ділове життя в країні. Раніше О-сегацу відзначали за місячним календарем, але з кінця 19 століття японці перейшли на святкування по загальноприйнятій григоріанським.

Будь-яке свято в Японії підпорядкований строго певним правилам і ритуалам. Просто так нічого не робиться. І тому не дивно, що з Новим роком у японців пов’язано багато різноманітних обрядів, ігор і церемоній. Підготовка до свята починається задовго до його настання, ще на початку грудня. По всій країні відкриваються святкові ярмарки та базари. Саме тут можна купити основні подарунки, сувеніри, амулети, талісмани інші і ритуальні предмети, необхідні для зустрічі Нового року.

Найважливішими атрибутами є:

Хамаімі – затуплені стріли з білим оперенням, які оберігають будинок від бід і злих сил;

Такарабуне – кораблики з рисом і іншими «скарбами», на яких сидять сім богів удачі;

Дарума – буддийське божество, лялька схожа на неваляшку з дерева або пап’є-маше. У даруми спочатку немає очей. Одне око їй намалює її володар, коли загадає заповітне бажання. А ось друге око з’являється далеко не у кожної даруми. Його малюють тільки в разі виконання бажання протягом року. Тоді ляльці буде відведено найпочесніше місце в будинку. А, якщо бажання не збудеться, то ляльку спалять разом з іншими атрибутами зустрічі Нового року. А надії покладатимуть на наступну ляльку.

Величезним попитом користується талісман на щастя – Кумаде (дослівний переклад – «ведмежа лапа»). Він схожий на зроблені з бамбука граблі. Вважається, що ними дуже зручно «загрібати» щастя. При кожній покупці відвідувачі магазинів отримують в подарунок традиційну фігурку тварини, під знаком якого пройде новий рік.

Однією з найяскравіших деталей оздоблення японського житла перед Новим роком є ​​Кадомацу ( «сосна біля входу»). Кадомацу – вітання Божеству новорічного свята – зазвичай робиться з сосни, бамбука, сплетеної з рисової соломи мотузки (сіменава), прикрашеної гілками папороті, мандаринами, а іноді – пучком водоростей і сушеної креветкою. Кожна з деталей цієї прикраси має свою осмислену символіку.

У будинках, замість наших традиційних ялинок, японці ставлять вербові або бамбукові гілки, прикрашені кульками моті, квітами і фруктами. Це – новорічне деревце мотібана. Маленькі колобки, приготовані з клейкого рису, фарбують в різні кольори і нанизують на гілочки. Згідно з повір’ям, після закінчення свят кожен член сім’ї повинен був з’їсти стільки колобків мотібана, скільки років виповнилося йому в цьому році, так як це додає особливі сили.

Після всіх цих придбань і розвішування прикрас підготовка до Нового Року вважається завершеною.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення