Свята Японії. Частина 2

У першій частині статті ми розібрали самі підвиди японських свят, а зараз заглибимося в них більш детально. Нижче наведемо у вигляді списку основні державні і деякі типові японські свята:

1 січня Новий рік в Японії.

Новий рік (О-сегацу) в Японії – найулюбленіший і найбарвистіше свято, а новорічні канікули (з 28 грудня по 4 січня) є днями відпочинку для всіх. У цей період завмирає майже все ділове життя в країні.

8 січня День повноліття в Японії.

Повнолітніми в Японії стають в 20 років, і щороку вся Японія відзначає День повноліття (Сейдзін-но Хі).

9 січня Свято бога Ебісу, покровителя рибалок і торговців.

9 січня в деяких великих японських містах починається триденне свято-хода на честь бога Ебісу – одного з семи богів щастя і удачі. Ебісу вважається богом багатства, покровителем рибалок і торговців.

10 січня День номера 110 в Японії.

10 січня в Японії неофіційно відзначається День номера 110 – номера, який написаний на будь-якій суспільній телефонній будці і який відомий кожній дитині. Це номер екстреного дзвінка в поліцію.

3 лютого Сецубун.

«Вони ва-а-а сотий! Фуку ва-а-а уті! »- цей багатоголосий клич неодмінно лунає в храмах, на площах і спеціально влаштованих майданчиках, а також в будинках японців 3 лютого. «Злий дух, геть з дому! Щастя, приходь в будинок! »- означають ці слова.

5 лютого Сніговий фестиваль в Саппоро.

Безсумнівно, найдобрішими і радісними фестивалями в світі можна назвати ті, засновниками яких стали діти. Сніговий фестиваль в Саппоро або Фестиваль снігових фігур в Саппоро відноситься до числа саме таких фестивалів.

11 лютого день заснування держави в Японії.

«Пам’ятати про день заснування держави, виховувати любляче країну серце» – такий девіз-гасло, визначений для Дня заснування держави (Кенкоку Кінен-но Хі) законом «Про національні свята».

22 лютого День кішки в Японії.

Почнемо з того, що слово «два» по-японськи звучить «ні». У деяких випадках, один з яких і став приводом для установи неформального Дня кішки, «два» може вимовлятися грайливо – «Нян». Випадково чи ні, але японці вважають, що кішка нявкає не інакше як «Нян-Нян-Нян». А далі – все просто і логічно. «Нян-Нян-Нян» – це «два-два-два», а «два-два-два», відповідно, – це двадцять друге число другого місяця.

3 березня Хіна мацурі – свято дівчаток в Японії.

Березень Японії традиційно вважається жіночим місяцем. 3 березня відзначається свято дівчаток, який ласкаво називають Хіна мацурі (Hina Matsuri – свято ляльок Хіна) або Момо-но секко (Momo-no Sekku – свято цвітіння персиків).

20 березня День весняного рівнодення в Японії

«Осінній Хіга схожий на весняний Хіга» – кажуть в Японії в День весняного рівнодення. Багаторічні спостереження за природою підказують, що з цього дня весна нарешті необоротно бере законне кермо влади: день стає довшим, ніч коротше.

20 березня О-ханами – фестиваль цвітіння і милування сакурою в Японії.

Неможливо не сказати, напевно, про головну весняну подію в Японії – цвітіння сакури. Милування сакурою японці називають про-ханами. Період цвітіння сакури не є офіційним святом в Японії, але тим не менше цей день дуже поважають.

8 квітня Фестиваль квітів (Хана Мацурі) в Японії.

8 квітня буддисти Японії відзначають свято Хана Мацурі або Камбут (ц) у-е. Присвячений він появі на світ Будди, і часто згадується як Фестиваль квітів.

29 квітня День Сева в Японії.

День Сева – національне свято в Японії. «Відтепер я стаю людиною», – офіційно проголосив імператор Японії Хірохіто, звертаючись до японського народу. Йшов 1945 рік. Друга світова війна закінчена, мілітаристська Японія переможена. До цього моменту імператором в Японії був Бог. І це не було ні жартом, ні метафорою. Японці дійсно свято вірили, що їх державою, їх життями управляє Бог. Ставши «простим смертним» імператор Хірохіто аж до своєї кончини 7 січня 1989 року уособлював період японської історії, названий періодом Сева (тривав з 25 грудня 1926 року до 7 січня 1989 року).

3 травня День Конституції Японії.

День Конституції відзначається в Японії щорічно 3 травня, починаючи з 1948 року – з першої річниці вступу в силу нової Конституції, і є державним святом в країні.

4 травня День зелені в Японії.

4 травня в Японії відзначається День зелені або, як іноді перекладають, День зелених насаджень. До 2007 року він відзначався 29 квітня. «Природне» назва свята пов’язана з ім’ям Імператора Сева і його глибокою любов’ю до живої природи.

5 травня День дітей в Японії.

Свято дітей відзначається в Японії 5 травня і офіційно називається «Кодомо-но хі». Свято отримало статус національного у 1948 році. Спочатку він називався Днем хлопчиків або «Танго-но секку» (Свято першого дня коня).

13 травня День матері в Японії.

«Мама, ти в’язала мені рукавиці. В’язала невтомно довгими холодними вечорами. Прилетить до мене звістка з рідних країв, А в ній – запах домашнього вогнища … »Рядки цієї старої і доброї« Маминої пісні »(1958 рік) знають всі японці. У свято вона, звичайно ж, буде звучати в багатьох будинках, нагадуючи про велику материнську любов і турботу.

… далі буде.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення