
Всякому святу – своє місце, свій термін. В Японії дуже легко святкувати державні свята. Тому що завжди зрозуміло, коли святкувати, скільки святкувати, з якого приводу святкувати і з ким святкувати.
Офіційний японський календар нараховує 15 свят на рік. Ці дні називаються сюкудзіцу, що просто означає «святковий день», і для святкування вони встановлені «Законом про національні свята». У дні сюкудзіцу більшість японців неодмінно використовує своє законне право на відпочинок. Але японці, які люблять відпочинок, веселощі і рясні застілля, не могли обійтися тільки узаконеними державою загальнонаціональними святами. У японців є ще і мацурі. Мацурі – це свято в більш широкому сенсі слова. Це і святкова хода, і феєрверки, і традиційні танці та співи, в які зазвичай залучено велику кількість учасників і ще більше число глядачів. У кожній префектурі, в кожному місті і навіть селі є свої традиційні свята-мацурі, властиві тільки цій місцевості і певної пори року. Але є також мацурі, які з розмахом відзначаються по всій країні. Є пам’ятні дати, що сягають своїм корінням в буддизм або в традиції японської релігії сінто. Неофіційні, але улюблені дні. Крім того, є свята і фестивалі, проведення яких стало традицією порівняно недавно. Наприклад, Сніговий фестиваль в Саппоро або День святого Валентина.
Протягом року проводиться багато фестивалів, серед яких одним з улюблених японцями є фестиваль любові Танабата. Фестиваль Танабата, або дослівно «Сім вечорів», не є ні національним святом, ні загальнонародним вихідним днем в Японії, але його історія, яка налічує тисячу з гаком років, приваблює своєю яскравістю і романтичністю не тільки японців, але і численних іноземців. На три літніх місяці в Японії припадає тільки один національний свято, День моря, але, незважаючи на це, проводиться велика кількість фестивалів.
… далі буде