Трохи японського гумору. Частина 2

Крім суто народних варіацій японського гумору існують в країні висхідного Сонця і професійні гумористи, що дають уявлення на публіці. Цей жанр традиційного японського гумору називається ракуго. В його рамках продовжують свою професійну діяльність кілька династій артистів. Всі вони віртуози імпровізації і сценічного мистецтва. Виступають майстра ракуго в традиційному одязі кімоно, з реквізиту у них найчастіше тільки віяло, за допомогою якого вони зображують все – від судини з саке до парасольки. Їх сценки і монологи частіше засновані на сюжетах з повсякденного життя простих японців: не в міру питущі люди і непорозуміння, що відбуваються з ними; сімейні відносини; війна невісток зі свекрухами і тому подібний побутової фольклор – в загальному, нікому не чужі речі.

Є в Японії і колеги по сцені майстрів ракуго – це гумористи європейського стилю. Звичайно, це не означає, що їх репертуар обмежений жартами про Заході, просто вони виступають в звичайному одязі, а говорити можуть при цьому про що завгодно. Найчастіше це сценічні пари типу Тарапуньки і Штепселя, Карцева та Ільченка. Вони теж розігрують сценки, співають куплети.

У передачі “сетен” (Вокруг смеха) виступають спочатку звичайні хлопці, а потім майстри ракуго (останні, здається, не знають взагалі, що таке пенсія і втрачають своє місце в цій передачі тільки з відходом у кращий світ). Передача побудована так: шестеро людей змагаються один з одним в дотепності, намагаючись придумати жарти на задану провідним тему. За кожну вдалу жарт нагороджують подушкою для сидіння (дзабутон), за кожну погану – віднімають. Тому всі учасники гри сидять на різній кількості подушок. Тема “ця річ погана, пояснити причину”. Жарт “Цей сейф поганий, в нього не влазить мертва теща”. Японці голосно сміялися над цим висловлюванням, а автор отримав подушку … Але, звичайно, в Японії є і нешкідливий гумор.

Не можна обійти увагою і окремих персонажів на ниві японського гумору. Таким, наприклад, є неповторний гуморист-актор – Сімура Кен. Його найвідоміший сценічний образ – це Бака-тоно-сама (Вельмишановний Князь-простак). Він випускає телепередачу з однойменною назвою, в якій комічні ситуації розігруються на тлі декорацій періоду Едо (17-19 ст.). Бака-тоно любить дівчат, любить дурити своїх слуг. У його замку і окрузі живуть і інші персонажі, багатьох з яких грає він же. Посміятися можна від душі.

Сміх – один з найбільш чудових способів дізнатися чужі традиції і подружитися з сусіднім народом. Ну і, звичайно ж, другий чудовий спосіб це покуштувати що-небудь зі страв національної кухні. Можете навіть вибрати що-небудь цікаве прямо зараз.

 

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення