Трохи японського гумору. Частина 1

Кажуть, що традиційних особливостей в японському гуморі як таких немає. Ну як би в порівнянні з англійським гумором, який дуже специфічний або американським (типу як «Том і Джеррі»), але все ж національні особливості присутні і у них. Адже японці взагалі дивні люди, якщо їх порівнювати з іншими націями, тому й в гуморі у них повинен був опинитися хоч якийсь свій колорит.

Анекдотов в Японії як у нас як таких немає, зате дуже багато каламбурів. Ось один з найбільш ілюстраційні:

«Сидять в японському кафе за барною стійкою дівчина і хлопець. П’ють каву. Він хоче познайомитися і питає: Скільки цукру їй додати в каві, а вона не розчула до кінця і подумала про вік і каже – мені 23. Ну, він і насипав їй 23 ложки цукру … »

Також часто між собою японці можуть розповідати байки, якщо по-нашому, тобто довгі історії, над якими сміються практично тільки самі японці, тому що ці історії наповнені алегоріями з національних класичних творів, народних казок, переказів та іншого місцевого фольклора.

Еще один популярний жанр народного гумору – ДЯДЗЯРЕ – “гра слів” . В японській мові існує багато однакових за звучанням слів або граматичних конструкцій, що нагадують слова. Наприклад, дуже проста “дадзяре” – Ірук-ВА Ірук – що буквально означає “А чи є дельфін?”. Важливо, щоб був присутній сенс, правильність конструкції, ну, і, обов’язково співзвучне поєднання слів. Проблема з грою слів, як і в будь-якій мові, в неможливості її адекватного перекладу. Ще один приклад, вибачте, що по-японськи: “ХАТАХАТА-ВА НАН ДЕС КА. ХАТАХАТА-ВА ХАТА НІ-МАЙ”. (Переклад: “Що таке хатахата? Хатахата – це два прапора”). Тут сіль в тому, що є риба під назвою “хатахата” і є слово “прапор”, яке теж читається “хата”. Тому повторення складів “хата” два рази переведено в жарт, що це два прапора, а не назву риби. Для японців це смішно, по крайней мере, для тих, серед кого прозвучала ця жарт.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення