
Ми хотіли б трохи розповісти про японську нумерологію, а точніше про кількість сім, що має для японців глибоке сакральне значення.
Щасливу сімку ( «7») японці зазвичай пов’язують з 7-ю японськими богами щастя і зустріти її в Японії можна буквально на кожному кроці. Як і самі божества:
Дайкоку (бог достатку і хліборобів – за плечем великий мішок зі скарбами, а в руках чарівна калатало);
- Бісямон (бог війни і воїнів – одягнений у лати, на голові шолом, меч в руках);
- Ебісу (бог рибалок і достатку – в руках величезний червоний короп і вудка);
- Фукурокудзю (бог довголіття – його відрізняє довгаста голова);
- Дзюро: дзин (ще один бог довголіття – з довгою сивою бородою, носить шкільну шапочку; часто зображується з оленем – своїм посланником);
- Хотей (бог щастя – веселий і пузатий);
- Бендзайтен (богиня музики – з мандоліною в руках).
В Японії є 7 весняних трав, які вживають в їжу разом з рисовою кашею: японська петрушка, грицики, сухоцвіт, піщанка, глуха кропива, ріпа, резуха. Вважається, що ці 7 трав виганяють з тіла зло, захищають людину від хвороб.
Ще є 7 осінніх трав: японський конюшина, грудинки, Патрін, посконник китайський, гвоздика, цукровий очерет, маранта. Їх не їдять, але використовують як прикрасу під час святкування вересневого повного місяця.
Ще є цілий ряд виразів крилатих і прислів’їв, пов’язаних з цифрою сім. Наприклад, «Нана-короб я-оки» – це означає «сім раз впав, на восьмий встав». Сенс – не здаватися.
Взагалі якщо говорити про цифри в цілому, то щасливими числами в Японії вважають «8», «3», «5» і «7». Нещасливими числами в Японії визнані «4» і «9».
Тому за японськими мірками майбутній 7-й День Народження Фугу можна вважати за всіма канонами дуже щасливою подією.