Бусідо. Шлях воїна

Бусідо («Шлях воїна») – кодекс самурая, звід правил, рекомендацій і норм поведінки істинного воїна в суспільстві, в бою і наодинці з собою, військова філософія і мораль, що йде корінням в глибоку старовину. Бусідо, що виникло спочатку у вигляді принципів воїна взагалі, завдяки включеним в нього етичним цінностям і поваги до мистецтв в XII-XIII ст., з розвитком класу самураїв як благородних воїнів, зрослося з ним і остаточно сформувалося в XVI-XVII ст. вже як кодекс самурайської етики.

Самурайская мораль сформувалася в загальних рисах одночасно з системою сьогунату, однак основи її існували задовго до цього часу. Нітобе Інадзо виділяв як основні джерела бусідо буддизм і синтоїзм, а також вчення Конфуція і Мен-цзи. І дійсно, буддизм і конфуціанство, що прийшли в Японію з Китаю разом з його культурою, мали великий успіх у аристократії і швидко поширилися серед самураїв. Те, чого не вистачало самураям в канонах буддизму і конфуціанства, в достатку було в синтоїзме.

Найбільш важливі принципи бусідо почерпнуло з синтоїзму – стародавньої релігії японців, що представляла собою поєднання культу природи, предків, віри в магію, існування душі і духів в оточуючих людини речах і предметах, любові до країни і государя. Запозичення з синтоїзму, які сприйняло бусідо, були об’єднані в два поняття: патріотизму і вірнопідданства.

Особливо сильний вплив на бусідо надав буддизм махаянистського напрямку, що проник до Японії в 522 роцi. Багато філософських істин буддизму найбільш повно відповідали потребам та інтересам самураїв. Це перш за все трепетне ставлення до смерті і байдужість до життя, засновані на вірі в переродження душ. При цьому популярною сектою буддизму був «дзен», монахи якого внесли значний вклад в справу розвитку бусидо.

“Кодекс Бусідо”, або “Хагакуре” (“Приховане в листі”), був написаний Ямамото Цунетомо (1659-1719) – самураєм клану Сага на острові Кюсю в середньовічній Японії. Після смерті свого пана Набесіма Наосіге, Ямамото став ченцем і все своє подальше життя присвятив узагальненню принципів Шляху самурая, честі і вірності своєму панові. Ці принципи є одним з автентичних елементів всієї культури і соціальних відносин в Країні Вранішнього сонця.

Оберіть вашу зону доставки

Це дозволить значно скоротити час доставки вашого замовлення

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Режим роботи доставки
з 10:00 до 20:00

Зареєструватись на подію

  ФИО (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Телефон (обязательно)

   ПІБ (обов'язково)

   Ваш e-mail (обов'язково)

   Телефон (обов'язково)

   Перенаправлення